Newsletter - srpen 2019

 • Krásný den!

  Přinášíme vám novinky ze světa LEGO®, pojďte se na ně podívat.

 • Stavebnice LEGO® DUPLO® – ideální hračka

  „Hra je nedílnou součástí toho, jak se malé děti učí. Je pro ně také způsobem, jak si hledat kamarády a jak v rodinném prostředí udržovat zábavu.“ – Dr. Elena Hoicka, seniorní lektorka psychologie ve vzdělávání

  Přinášíme vám několik tipů z Play well reportu 2018, proč jsou stavebnice LEGO® DUPLO® skvělou hračkou pro malé stavitele:

  • Barva je nesmírně důležitá. Jsou-li totiž pneumatiky oranžového popelářského vozu černé, je hračka „opravdová“. A má-li hračka příběh, tím lépe.
  • Bezpečnost nade vše. Kostky LEGO DUPLO nemají ostré hrany, a navíc jsou přesně dvakrát větší než klasické kostičky, takže rodiče nemusí své ratolesti při hraní bedlivě sledovat.
  • Schopnosti malého stavitele se lépe rozvíjí, hraje-li si s hračkou, kterou lze znova a znova sestavovat.
  • I holky si rády hrají s auty, vlaky, letadly. Dokonce je více než kluky zajímá, co všechno je s hračkou možné dělat, například ji přeskládat.
  • Nedostavění stavebnice podle návodu rozhodně není neúspěchem. Dítě se stále učí objevováním nových kombinací, a dokonce i následným bouráním.

  A nezapomeňte si hrát i vy, dospělí!

  • Fotografie je k dispozici zde.
 • Delfíni a želvy potřebují vaši pomoc!

  Řada LEGO® Friends nyní nabízí nové stavebnice na téma záchrana mořského života. Tyto nové sety napodobují skutečné záchranářské operace tak, aby se malí stavitelé a průzkumníci mohli sami směle ponořit do vlastních dobrodružství.

  Díky hře se mohou postarat o želví mláďata uvízlá na ostrůvku, podílet se na misi na záchranu delfínů nebo zkoumat krásy podmořského života ze své kanceláře v záchranném centru s majákem.

  • Fotografie nových stavebnic z řady LEGO Friends můžete stáhnout zde.
 • Orel přistál!

  Je to již padesát let, kdy byla poprvé vyřčena ona legendární slova „Malý krok pro člověka, velký skok pro lidstvo“. S novou stavebnicí LEGO® si tuto památnou chvíli můžeme připomenout. Ve spolupráci s NASA jsme k 50. výročí přistání člověka na měsíci vyvinuli model Lunárního modulu Eagle rakety Apolla 11.

  Ve sběratelské edici LEGO Creator Expert tak najdete velmi detailní repliku tohoto modulu s modelem měsíčního povrchu, kráterem, stopami prvních astronautů a americkou vlajkou.

  • Fotografie jedinečné vesmírné stavebnice je k dispozicii zde.
 • Legenda v životní velikosti

  Z kostiček se dá postavit opravdu vše bez ohledu na měřítko. Své umění předvedla společnost LEGO® ve spolupráci s motorkářskou ikonou Harley-Davidson a společně ukázali světu nejen novou stavebnici kultovního modelu Fat Boy, ale rovnou i model v životní velikosti! Při sestavování malého Fat Boye si užijete celkem 1 023 kostiček včetně pohyblivých pístů a palivové nádrže ve tvaru kapky v klasické červené barvě.

  Velký Harley-Davidson se skládá z téměř 70 000 kostiček a stejně tak jako skutečná legenda z amerického Milwaukee, i tento Harley-Davidson umí svítit, a dokonce i pořádně zatroubit.

  • Fotografie nové stavebnice i modelu v měřítku 1:1 si můžete stáhnout zde.
 • Pochytejte duchy. Dříve, než chytí oni vás.

  Společnost LEGO® představuje novou řadu LEGO® HIDDEN SIDE s rozšířenou realitou, v níž se děti snaží pomocí svých chytrých telefonů odhalit a pochytat duchy v tajuplném městečku Newbury.

  Řada LEGO HIDDEN SIDE obsahuje 8 „strašidelných“ stavebnic plných úžasných funkcí a překvapení. Stažením aplikace LEGO HIDDEN SIDE z obchodu App Stor nebo Google Play vdechnete svým chytrým telefonem jednotlivým modelům zcela nový život.

  Namiřte svůj telefon na sestavenou strašidelnou střední školu nebo paranormální autobus a propojte fyzický svět s tím virtuálním. Rozšířená realita dokreslí atmosféru zvukovými efekty, a především pak díky ní uvidíte všechny duchy a neobvyklé jevy, které na vás číhají.

  Máte odvahu se vydat do skrytého světa plného tajemných interaktivních záhad a úkolů, které čekají jen na to, až je vyřešíte?

  Chtěli byste takové dobrodružství zažít na vlastní kůži už teď? Potom načtěte QR nebo v září navštivte festival Jičín – město pohádky.

  QR

  • Fotografie nové stavebnice LEGO HIDDEN SIDE si můžete stáhnout zde.